Laavakivi ja selle omadused

Laavakivi

Laavakivid pole midagi uut. Tegelikult on need maailma vanimad kivid. Paljud kultuurid on neid oma kultuurirituaalides kasutanud sajandeid.

Laavakivid tekivad vulkaanide purskamisel, sarnaselt obsidiaanikividega. Laava väljub vulkaanist ja jookseb mööda külgi alla. Kui see uskumatult kuum vedel kivi kuivab, muutub see laavakiviks. Nende protsesside tõttu peetakse laavakivi taassünni kiviks. Paljud eksperdid arvavad, et nende moodustanud vulkaani tuline tugevus viib laavakivideni, millel on nii palju raviomadusi.

Laavakivid ja tšakra

Tšakra, India kultuurist ja müstikast pärit kontseptsioon, puudutab inimkeha vaimse jõu keskusi. Enamikul juhtudel peetakse seitset erinevat tšakrat, mis kõik vastutavad keha eluenergia häirimise eest, mida võib nimetada Qi või Praana.

Paljud laavakivi kasutajad usuvad, et see maandab ja stabiliseerib juurtšakrat, kuna kivil on tugev seos maaga. Kui juurtšakra on stabiliseerunud, tunnevad keha ja vaim end positiivselt, turvaliselt ja maa külge ankurdatuna.

Laavakivide emotsionaalne mõju

Atmosfääri energiasse ja kivide raviomadustesse uskujad teavad juba, kui väärtuslikud võivad olla laavakivid keha rahustamisel. Kuna laavakivid pärinevad sügavalt maa seest, arvatakse, et need kannavad energiat, mis sarnaneb nende tekkekohaga.

Väidetavalt aitab see energia inimesi, kes tunnevad viha ja negatiivsust, vähendades neid emotsioone ja asendades need jõu ja julgusega. Laavakivid võivad suurendada ka teie üldist energiat, kaitset ja enesekehtestamisvõimet.

Laavakivid ja ärevus

Laavakivide mõju juurtšakrale on sarnane maandusefektiga, mida nad üldiselt võivad pakkuda. Need maandusefektid võivad tuua laavakivi kandja ellu stabiilsust ja vähendada nende ärevustunnet. Arvatakse, et see stabiilsus on tingitud laavakivide tugevast ühendusest maaga.

Kui olete laavakivide raviomaduste suhtes skeptilisem, võib uskmatuse peatamine lühikeseks ajaks aidata kividel paremini töötada: Mõnikord on usk ise viis ärevuse vähendamiseks.

Laavakivid ja eeterlikud õlid

Laavakivid on oma olemuselt üsna poorsed, mis tähendab, et nende sees on palju pisikesi auke. Kivide poorne olemus muudab need täiuslikeks hajutiteks mis tahes eeterliku õli jaoks, mida eelistate kasutada.

Eeterlikke õlisid kasutatakse erinevate emotsioonide ja reaktsioonide soodustamiseks kogu kehas. Turul on üle 90 eeterliku õli ning igaühega seostatakse erinevaid omadusi ja eeliseid. Hinnanguliselt 43 protsenti inimestest, kes võitlevad stressi või ärevuse käes, kasutavad mõnda alternatiivset (mittemeditsiinilise) ravi, et aidata neil nende seisundite sümptomitega toime tulla, ning eeterlikud õlid on lihtne, populaarne ja mitmekülgne alternatiivravi valik.

Laavakivid võivad hajutada mis tahes eeterlikku õli, kuid eksperdid soovitavad valida selline, millel on difuusorile (antud juhul laavakivile) täiendavad omadused. Paljud laavakivi kandjad kasutavad sidruni ja lavendli eeterlikke õlisid. Need õlid võivad aidata stressi, ärevuse ja madala energiataseme korral.

Sidrun on meeliülendav eeterlik õli, mis võib pakkuda energiat andvaid ja positiivseid raviomadusi. Lavendel seevastu on lõõgastavam eeterlik õli, kuna see suudab leevendada stressi, pakkuda lõõgastust ja aidata uinuda. Mõned inimesed, kes otsustavad oma laavakivist ehteid lavendliga immutada, panevad kivid padja alla, et neid kasutada uneainena.

Kuidas kanda laavakive

Sarnaselt enamikule tervendavatele vääriskividele, arvatakse, et laavakivid toimivad kõige paremini, kui neid kantakse naha lähedal või seda vahetult puudutades, kuna selle konkreetse kivi puhul pole vaja barjääri ega ummistust, mis võimaldab energial kergesti ja selgelt voolata.

Paljud inimesed otsustavad kanda laavakive päeval randme ümber olevatel käevõrudel ja mõned hoiavad oma ehteid ka öösel enda lähedal, et kividest saadav kasu oleks võimalikult suur. Kuid mõned otsustavad hoida oma laavakive lähedal asuvas ruumis, et säilitada energiatasakaalu ja aidata emotsioone puhastada.